Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 15:29

mapamop написа: 30 Ное 2023 14:02 Докато в Тойотата съм седнал почти всеки ден и често съм с деца отзад
Не ти давам акъл, но ако е действително такъв гнилоч (абстрахирам се от марката, че Лексотаня шсе Фърли от некъде), махай я - да си возя децата в гнилак....................предпочитам хц70 от 2001-2003 без значение дизел или бензин пред Авенсис т22 или т25 изгнил, това е несериозно, даже и Меган бих взел пред изгнил да кажемайде да е Мерцедес, не Тойота.
На времето на приятел на Полски фиат 125 се скъса отпред носещата греда в ляво, колата , както вървеше направо изведнъж кривна рязко наляво в другото платно, добре, че тая кола беше с 4 дискови спирачки !!!! та успря да спре бързо и добре, че в отсрещното платно нямаше кола/човек/животно и т.н. Оттогава съм се зарекъл гнила кола никога повече, ама то кой беше казал "никога не се заричай"
mapamop написа: 30 Ное 2023 14:02 И вратата му се отваряше нагоре.
Е разбира се, нема дизайна да го е правил Цучия на 3 сакета батко..................
Hursa написа: 30 Ное 2023 14:03 Покрива е фиксиран по цялата периферия, в силова рамка, огънат е обикновено "куполообразно", което му придава коравина и намалява до определена степен вибрациите.
издигаш ми се в очите с няколко думи само, ама на политик - философ как да го обЯсниш бе човек?????????????????????
LEXUS написа: 30 Ное 2023 14:05 В една затворен група 5 човека може да са 100% на едно мнение, но това не означава,че са прави. А те го приемат,че са прави,защото са единодушни.
На какви хапчета си сериозно , без да искам да те обидя ама нормален си? Тук ти казват за ръжда, която се вижда, снимки ти предоставиха, друг един инженерно ти обяснява и ти им казваш, че не са прави, ,или аз съм малоумен......................?
Hursa написа: 30 Ное 2023 14:19 Кое е усилено, като покрива? Калниците, капака, задната врата? Горе по вратите е дебелостенно, гъне се и вибрира, най-вече и преди всичко спрямо основата. Предния капак - също, фиксиран е относително твърдо в ключалката и пантите (шарнирно в тях). Но иначе лежи относително свободно на тампони.
Тука тараторя може да се произнесе, че гледам има опит със срязани коли, но съм чувал (незнам дали е вярно), че цялото купе се държи от покрива, един вид като спънка, ако махнеш покрива на една кола, купето се сгъва (предполагам не на хармоника, но в средата провисва, затова съм чел, че кабрио автомобилето са с допълнително подсилено купе.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 14:21 Покривът ръждясва в най-усилената част точно над предното стъкло и причина не са вибрации, защото там е абсолютно твърд,а по средата най-мек и податлив на вибрации
Да де, ама за друг паднАл покрив на друга марка не съм чувал - айде почвай с линковете.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 14:43 Добре, но не искам да споря с човек, който хвалеше колко са хубави дизелите,а си взе втори хибрид :D , както и предимно критикуващ Тойотите,а си купи втора Тойота :D Това е несериозно просто
Що, като си е взел да няма право да ги критикува ли или вечер да прави МЕТАНИ пред емблемата на Тойота? Просто това е най-малкото зло - дизел имах и ако не беше такава цената на нафтата още щях да го карам, приятел има Камри 2,5 хибрид 2022 - да уникално е, но такъв ритник при кик даун , както от моя дизел, който имах въпреки, че е с 500 кубика по-малък обем, допотопен Айсин в сравнение със сивити-то на Камрито, както и тегло ПОНЕ колкото на Камрито, да не кажа повече няма.Не съм фен на дизела, но всеки двигател си има предимства и недостатъци, при дизела недостатъците са , че в БГ горивото е много скъпо, качеството под всякаква критика, а самите коли са изтормозени и на много километри, за масовите говоря - не нова от магазина.
Hursa написа: 30 Ное 2023 14:51 Взел съм втори път тойота, въпреки, че признавам недостатъците и.
Мислим еднакво, и аз пак бих взел ама стриктно ще следя тоя път задната му "вратница" да се отваря нагоре, и дори и 2020 да е ще махна всички кори и ще я кача на подемник с челник и отвертка в едната ръка.
Hursa написа: 30 Ное 2023 14:51 които (за моите изисквания) надвишават недостатъците и
Засега само надеждността я държи в двора ми тая кола, с нищо друго не ме привлича, а да и със студения си климатик и комфортното окачване и до там..........
Hursa написа: 30 Ное 2023 14:51 създават маса "предани" купувачи, които си затварят очите за недостатъците и или дори приемащи ги за плюсове, силно преувеличаващи силните и страни, до "боготворене"
Ми за мен ръждата не е плюс, ама за Лексотаня сигурно е. А за Боготворене , сигурен съм, че в завода в Япония не са такива "фанатици", както е нашия Лексотан, ако можеха да четат Български щеха да му пратят един Мирай за рекламата, която упражнява.............. и пропаганда :D :) worthy.gif
LEXUS написа: 30 Ное 2023 15:22 Радвам се на високото ти самомнение. Имам един въпрос - смяташ ли,че черно-бялото мислене и категоризиране на хората според собственото разбиране за ситуацията изразява широкоскроеност на възгледите и разбира цялостността на дадена тема не по определени личностно избрани субективни категории,а във възможно по-широк обхват. Вторият въпрос ми е да изясним какво означава фанатик в твоите представи. Защото фанатикът следва да не признава критика насочена към предмета на фанатизма му. Фанатикът не би следвало да се съгласява с нея. Фанатик може и да е от обратната страна на дискусията - човек, който вманиачено и настойчиво да преследва налагане на фокусирана критика към определен обект, към който е насочена тя, като избягва дори нюансиране в критиката и предимно е фокусиран върху критика по отношение на определен обект, ситуация, обстоятелство, без да допуска критично отношение към собствената му критика.
Ооооооооооооооооо Велики философе, прекланям се пред таланта ти в сложни словоизлияния да не казваш нищо съществено, кажи моля ти се кво бачкаш? Аз залагам на:
1. Политик
2.Психолог
3. Катедра философия в някой университет

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 15:33

LEXUS написа: 30 Ное 2023 15:22 да изясним какво означава фанатик в твоите представи. Защото фанатикът следва да не признава критика насочена към предмета на фанатизма му. Фанатикът не би следвало да се съгласява с нея.
Да де, познай кой се ОЛИЦЕТВОРЯВА в това твърдение?
LEXUS написа: 30 Ное 2023 15:22 Фанатик може и да е от обратната страна на дискусията - човек, който вманиачено и настойчиво да преследва налагане на фокусирана критика към определен обект, към който е насочена тя, като избягва дори нюансиране в критиката и предимно е фокусиран върху критика по отношение на определен обект, ситуация, обстоятелство, без да допуска критично отношение към собствената му критика.
Бухахахаххахахаха е те тука съм аз нема начин вече.

Hursa
Мнения: 4927
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от Hursa » 30 Ное 2023 15:36

Hursa написа: 30 Ное 2023 13:50 Имам един въпрос - смяташ ли,че черно-бялото мислене и категоризиране на хората според собственото разбиране за ситуацията изразява широкоскроеност на възгледите и разбира цялостността на дадена тема не по определени личностно избрани субективни категории,а във възможно по-широк обхват.
Всъщност единствено вие демонстрирате и натрапвате едностранчивото си мислене в темата. И колкото и да съм широкоскроен, предизвиква в мен единствено смях. smile.gif Няма как да го приема на сериозно.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 15:40

nov написа: 30 Ное 2023 15:29 На какви хапчета си сериозно , без да искам да те обидя ама нормален си? Тук ти казват за ръжда, която се вижда, снимки ти предоставиха, друг един инженерно ти обяснява и ти им казваш, че не са прави, ,или аз съм малоумен......................?
Функционално неграмотен.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 15:44

Hursa написа: 30 Ное 2023 15:36 Всъщност единствено вие демонстрирате и натрапвате едностранчивото си мислене в темата. И колкото и да съм широкоскроен, предизвиква в мен единствено смях.
Вашите емоции надали са приоритет в темата. Знаете ли каква е разликата между натрапване и излагане на мнения с аргументи.
Вие, господине, си позволхте примерно да се присмеете на dracunculus и да обясните,че неговия дилър на Лексус лъже, че и другите марки са намалили анти-корозионната защита. Защо као не сте фанатик и сте широкоскроен не се извинихте и не казахте,че сте сгрешил, излъгал, теоретизирал без информационна база, след като старателно ви копирах какво са написали БМВ за своята анти-корозионна защита, което потвърждава думите на dracunculus, и на дилъра на Лексус. Тоест вие налагате предубеденото си мнение без конкретна обосновка, а не аз, Аз изразявам мнение, което лежи върху информация, и то обективна.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4927
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от Hursa » 30 Ное 2023 15:46

Виждате някъде в излиянията си аргументи? Вероятно само вие smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 15:47

nov написа: 30 Ное 2023 15:33 Да де, познай кой се ОЛИЦЕТВОРЯВА в това твърдение?
Аз отричам ли,че Тойоти ръждясват. Ти в няколко страници отричаш,че БМВ, Мерцедес,Рено ръждясват, дори таратор и dracunculus ти дават примери. Кой е фанатик в тази ситуация?
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 15:47

Hursa написа: 30 Ное 2023 15:36 И колкото и да съм широкоскроен, предизвиква в мен единствено смях. smile.gif Няма как да го приема на сериозно
И аз съм така, откакто се е включил в темата, кефи ме как се напинЯ.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 15:49

Hursa написа: 30 Ное 2023 15:46 Виждате някъде в излиянията си аргументи? Вероятно само вие
Ако имате познавателни затруднения, споделете. Всичко го пише, или искате да стана ваша секретарка и да ви копирам отново бюлетина на БМВ, който седи в предишните страници. Лицемерното ви поведение не води към консенсусност,а ако това ви е целта или не ви интересува, това говори за вас.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 15:54

LEXUS написа: 30 Ное 2023 15:47Рено ръждясват
Кои Рена ръждясват бе Лексусе?Масово преди 2000-та и то в интервала 95-2000, след това ръждата е вследствие на удар, много рядко въобще можеш да видиш (ако видиш) неударено ръждясало рено СЛЕД 2000-та, но ти си въртиш твоето, БМВ и МЕрц ръждясват, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не толкова, колкото Тойота, и ти ги намеси тях само и само да докажеш, че видиш ли не само Тойота ръждясвала, тоест детската градина - а сме Тойота форум не сме БМВ или Мерц форум, същата простащина прояви и по отношение на задната врата - аз ти казвам - не е удобна, не ме кефи, изключително глупаво конструкторско решение, още един пич и той се изказа, че не го кефи тоя дизайн, ти взе да ми обясняваш как на Гегата била така, ми и на Гегата не ме кефи вратата, ама тука пак казвам е Тойота форум, та ти ми извади врати на баничарки и то какви - такива делящи се на 2 части и отварящи се на 90 или 180 градуса, ми да беха я направИли тая РАВЧИКА така, в пъти по-добър вариант (ама аз забравих така пестят един чифт панти още, верно бе къФ съм проС) далеч си от възможността да водиш градивен спор, нивото ти е на малко дете в пред училищна възраст.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 16:00

nov написа: 30 Ное 2023 15:54 след това ръждата е вследствие на удар, много рядко въобще можеш да видиш (ако видиш) неударено ръждясало рено СЛЕД 2000-та, но ти си въртиш твоето, БМВ и МЕрц ръждясват, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не толкова, колкото Тойота
Това е твое мнение. Твоето мнение не е световна истина. Коли от всички марки ръждясват съобразно много фактори. Рено , при това Меган 2 според таратор ръждясва и никъде не е казал,че е удрян, това ти го измисляш, защото си фанатик, Ти не признаваш критика на наложеното от теб мнение, щом ти си казал, така е! Ето това е фанатизъм.
nov написа: 30 Ное 2023 15:54 същата простащина прояви и по отношение на задната врата - аз ти казвам - не е удобна, не ме кефи, изключително глупаво конструкторско решение, още един пич и той се изказа, че не го кефи тоя дизайн, ти взе да ми обясняваш как на Гегата била така, ми и на Гегата не ме кефи вратата, ама тука пак казвам е Тойота форум
Простащина е да обявиш собственото си негатовно мнение за нещо,което се продава и го купуват милиони за конструкторски глупавш. Да, според теб ОК, но не и за всеки, това,че според теб е глупаво конструкторско решение, не го прави такова изобщо за всеки.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 16:08

LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:00 при това Меган 3 според таратор ръждясва
Моля с цитат да покажеш, къде тараторя казва, че Меган 3 е ръждясал?
LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:00 Твоето мнение не е световна истина
Разбира се, както и твоето.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:00 Ти не признаваш критика на наложеното от теб мнение, щом ти си казал, така е! Ето това е фанатизъм.
харесва ми, че мислиш в тая посока
LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:00 Простащина е да обявиш собственото си негатовно мнение за нещо,което се продава и го купуват милиони за конструкторски глупавш.
Ти сериозно ли си въобразяваш, че всеки купил си нова Тойота си мисли, че е 100% перфектна и без минуси, дори и да не е нова , а втора употреба. Разбира се, че при покупката важна роля играе прословутата надеждност (макар и вече не толкова), пред това , че вратата задната е зловещо ИЗВРАЩЕНИЕ. На всяка кола могат да се намерят минуси, въпроса е дали конкретния човек първо му правят впечатление, второ дали ги приема такива каквито са,трето - костват ли му финанси тези недостатъци, ако не - я продава.

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от mapamop » 30 Ное 2023 16:10

nov написа: 30 Ное 2023 15:29 Не ти давам акъл, но ако е действително такъв гнилоч
Това е причината да НЕ я продам, и да я МРАЗЯ до смърт конкретно тая бройка. Всъщност са повече:
- почти изцяло е реставрирана откъм окачване, ламарини и моторизация. Имам да ревизирам клапани на мотора, при първа възможност, но предвид че очаквам да излезе И верига И/ИЛИ механизма на VVT-i, събирам финансови сили.
- Вероятно или още като нова, или скоро след края на гаранцията ѝ е разкостена цялата и е обилно облята със вакса за ръжда. Ръждата е на места които или са претупани или са пропуснати. Надлъжните греди, прагове и клетката са си в съвсем прилично състояние, за да не кажа че заради допълнителните литри вакса са си със грунда още.
- Дразня се че гние на нетретираните места, и те като цяло са трудно, да не кажа супер гадни за достъпване и адресиране. И те не са третирани още от фабриката. Реално ако бяха поне елементарно пипнати, нещата щяха да са много генерално различни.
- В момента колкото и да я псувам тая кола, не съм намерил полезен ход да се оттърва от нея:
Първо: в нея са наляти сериозни пари които я правят непродаваема, освен ако не стисна зъби да прежаля над 30% финансова загуба
второ: много съм близо до почти тотален ребилд на всичко, което би трябвало в моите очи да тушира яда ми за някакво време.
трето: в момента на пазара, в моите финансови възможности, са само такива бройки с които определено не си струва да се занимавам, защото каузата е бита още изначало.
четвърто: и аз съм човек и си имам граници на физическата си сила. Нова бройка означава да започне целия филм отначало - ръжда, компоненти по купето, компоненти по окачването, компоненти по двигателя и т.н. Просто съм такъв че и дребни неща ме възпаляват сериозно.
Та в общи линии е това - не е кой знае какво моята бройка, но другите опции за решение на проблемите ми са по-тежки за изпълнение. И тоя филм ми изглежда да е към края си, предвид че не остана много за смяна. А мрънкането си е за да знаят другите в какво се набъркват, без да има нищо захаросано. Осъзнавам че още не съм цепил мотор, което си е плюса заради който я взех, но това "все още" имам усещането че ще е до пролетта-лятото.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 16:10

LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:00 Простащина е да обявиш собственото си негатовно мнение за нещо
Тука ключа от бараката е "собственото", нещо, което ти още 13 страници не си проумял (а мислех, че на 7-та страница ти е дошъл акълЯ, ама уви).Оказва се обаче, че "собственото" е като други мнения "собствени" мнения в този форум.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 16:14

nov написа: 30 Ное 2023 16:08 Моля с цитат да покажеш, къде тараторя казва, че Меган 3 е ръждясал?
Меган 2, поправих си грешката.
nov написа: 30 Ное 2023 16:08 Разбира се, както и твоето.
Разбира се!
nov написа: 30 Ное 2023 16:08 харесва ми, че мислиш в тая посока
Ти го доказваш
nov написа: 30 Ное 2023 16:08 Ти сериозно ли си въобразяваш, че всеки купил си нова Тойота си мисли, че е 100% перфектна и без минуси, дори и да не е нова , а втора употреба. Разбира се, че при покупката важна роля играе прословутата надеждност (макар и вече не толкова), пред това , че вратата задната е зловещо ИЗВРАЩЕНИЕ. На всяка кола могат да се намерят минуси, въпроса е дали конкретния човек първо му правят впечатление, второ дали ги приема такива каквито са,трето - костват ли му финанси тези недостатъци, ако не - я продава.
Ти не можеш да мислиш за милиони хора как разсъждават според своята субективност. Ако на теб не ти харесва и според теб вратата е извращение, това е лично твое мнение, което не променя мнението на други клиенти, според които вратата е удобна. Тоест нито имаш възможност, нито право да обявиш собственото си мнение за световна истина.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 16:14 Ти сериозно ли си въобразяваш, че всеки купил си нова Тойота си мисли, че е 100% перфектна и без минуси, дори и да не е нова , а втора употреба.
Не знам в кое изречение от това, което съм написал съзря такава мисъл. :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 64 госта