Цензуриран ли е форумът

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Цензуриран ли е форумът

1. Да
5
17%
2. Не
25
83%
 
Общо гласове: 30

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 00:17

Всъщност не е жалко,..просто е закономерно форумът е яко цензуриран и те разбирам...жив и здрав знаеш къде отиват всички чакаме те и тебе там.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Тази тема е разделена от друга...
Тъй-като mfandakov хвърли в пространството мнението, че форумът е цензуриран в смисъл, че се трият мнения на 'инакомислещи', пускам анкета към неговото мнение.
И да цензура има само на нецензурни и лични нападки - т.е. нарушаване на правилата, с които потребителите са се съгласили при присъединяването към форума
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
FearSoft
Мнения: 380
Регистриран на: 20 Май 2022 09:51
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla Hybrid 1.8. Tук е!
Благодарил/а: 39 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Споделено от sdeg

Мнение от FearSoft » 03 Дек 2023 10:11

И какво му е толкова цензурираното на форума? Да, има правила и те следва да се спазват. Но това не е лошо, напротив. Даже в някои теми има сериозна нужда от разчистване.
А това, че има разлики в разсъждения, виждания, мнения и т. н. - естествено, че ще има! Иначе ставаме като едно време, социализъм :D То и в момента има такива държави, сещате се - Русия, Китай, С. Корея...
Но, ако човек е решил да си тръгне, няма как да го спреш. Поне тук cool.gif
Toyota Corolla 1.8L (HEV Special), Ex+, MC23

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Споделено от sdeg

Мнение от slowtraveler » 03 Дек 2023 13:54

mfandakov написа: 03 Дек 2023 00:17 просто е закономерно форумът е яко цензуриран
Не приемам такава квалификация!!!
Някой да е цензуриран за нещо извън лични нападки?!!! Някой да е цензуриран за това, че има различно мнение?!
Това, че спорим в някои теми понякога и по-остро и сме на коренно различни мнения довело ли е да изтриване на 'противоположни' мнения?!
Да не казвам кой цензурира чужди мнения само защото се отличават от 'правилната линия на партията', но тук сме се старали това да не бъде допускано, и мисля сме успели...

P.S. все пак се надявам да се избягват личните нападки за да няма нужда от никакво цензуриране tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Споделено от sdeg

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 16:53

Триеш всичко което не ти харесва/ лично/,лични нападки..???? къде виждаш.Някого да сме обидили, колко модератори сте тук,колко мнения са изтрили другите в зелено,само червеният трие .Значи колегата по горе с темата,ти колко си му изтрил,колко другите в зелено.Човек ти си вреден за този форум,ти го осакатяваш заради теб тук са една шепа хора,всички бягат скоро ще си пишете ти и едни други двама.

Форумът са ХОРАТА.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от slowtraveler » 03 Дек 2023 17:13

mfandakov, да, трия и ще трия лични нападки... Преди малко изтрих лични нападки към теб точно в тази тема... Затова и бе PS...
Ако смяташ, че личните нападки са допустими в такъв форум - наистина не си намерил правилният форум ...
Също така тези мнения или ще бъдат изтрити, или преместени, просто защото продължаваш да цапаш темата на колегата :whistle:
Ако си мислиш, че е лесно да се поддържа някакъв порядък във форума - заповядай за Модератор... Да те предупредя, че веднага ще станеш 'лош' поне за половината участници във форума tooth.gif

P.S. темата бе разделена за да не цапаме темата на колегата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1225
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от dracunculus » 03 Дек 2023 18:03

Ок, гласувах с ДА.....но мислех, че става дума за триене на лични нападки, което все пак е нормално :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 18:04

Има двама които са меко казано....ци,и те обиждат да,даже сега мисля че ще изпълзят,на теб каквото не ти " изнася" триеш.
Офтопика защо го бутна за.. регистрирани,имате страхове някакви ли,аз знам ама какво от това .
Сега пускаш анкета,значи триеш като главен редактор от соц. вестник после питаш. tooth.gif
Виждаш какво мъртвило е в форума,всички на които не им се занимава се махат.
Аз вече няколко години съм тук виждам как на хората им писва и се изнасят,имам мои теми няколко с по над 120 страници,колегата дето му " цапахме" уж темата бе попадение,заряза всичко и се изнесе ти триеш все едно си даскал по български на деца в трети клас.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 18:07

dracunculus написа: 03 Дек 2023 18:03 Ок, гласувах с ДА.....но мислех, че става дума за триене на лични нападки, което все пак е нормално
Колега виждам те и чета твои постове,сега......
Се оправдаваш че не си разбрал,не се страхувай...кажи си tooth.gif
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от slowtraveler » 03 Дек 2023 18:31

dracunculus написа: 03 Дек 2023 18:03 Ок, гласувах с ДА.....но мислех, че става дума за триене на лични нападки, което все пак е нормално
Можеш да си промениш избора. :thumbsup:
mfandakov написа: 03 Дек 2023 18:04 ти триеш все едно си даскал по български на деца в трети клас.
Учудва ме упорството с които хвърляш необосновани обвинения относно триене на мнения. ohmy.gif
Както виждаш - дори тези мнения са преместени, а не изтрити...
Виждайки анкетата все пак се радвам, че доста колеги оценяват плурализма тук, което ме радва punk.gif :cheers:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2599
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от ufer » 03 Дек 2023 18:49

Бих искал да изразя честно, откровено и болезнено за мен мнение. Може би сте забелязали, че от доста време не вземам участие в политическите дискусии. Няма цензура в смисъла на бившата от соца, но има нещо, което може да се окаже и по-лошо. Ние вместо да бъдем приятели, по политически теми ставаме врагове и ако се срещнем на живо, ще се хванем за гушите. Това не е нещо ново за нашата народопсихология (силно да любим и мразим). Нашият народ поне от 200 години е разделен на русофили и русофоби и няма оправия, всеки има аргументи, къде верни, къде не. И нацията ни затъва в блатото на нова омраза. Преди известно време подхвърлих на Слоу да закрие тази и други подобни теми, защото все пак сме технически форум. Сега отново подновявам апела си и политически да са допустими само вицове. Който иска да си доказва политическата ориентация, да се обърне към партиите - има предостатъчно. Едните ще искат да ни направят съюзна република, други щат, а дотогава от нас няма остане нищо, може да остане само азбуката, но и нея я нарекоха македонска... worthy.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 19:13

написа: 03 Дек 2023 16:53 Преди известно време подхвърлих на Слоу да закрие тази и други подобни теми, защото все пак сме технически форум
Точно без тези теми тук ще влизат 5 човека,този форум отдавна се е изгубил,търсещите решения рядко пишат тук ,във фейса в групите Тойота е замлатено с технически теми ,в групата "Автомонтьорите "минават поне по 2 / 3 теми с проблеми по Тойота,и хората са отзивчиви и дават отговори и са все монтьорчета,тук единствен толкова добре подготвен с решение е само един МеХХаника.Та и за това ако ги нямат тези спам темите тук ще бъде мъртвило.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от veso_hds » 03 Дек 2023 19:27

ufer написа: 03 Дек 2023 18:49 защото все пак сме технически форум. Сега отново подновявам апела си и политически да са допустими само вицове.
Напълно подкрепям ufer! Твърдо смятам, че подобни теми нямат място в автомобилен форум.Тия, които четат редовно, знаят , че съм учител по история.Вече 41г. и живот и здраве, последната.Въпреки че понякога силно ме сърбят пръстите, избягвам да взимам участие в подобни теми.Уверил съм се, че полза няма.Безкрайни спорове, водещи наникъде.И наистина ако се съберем на живо, сигурно
ufer написа: 03 Дек 2023 18:49 ще се хванем за гушите
mfandakov написа: 03 Дек 2023 19:13 Точно без тези теми тук ще влизат 5 човека,този форум отдавна се е изгубил,търсещите решения рядко пишат тук
И това е истина.Очевидно форумът се нуждае от преформатиране.Хората, които разбират от автомобили, все по-рядко влизат тук.Дори и мехаННика все по -рядко се обажда.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от slowtraveler » 03 Дек 2023 19:37

Ами дейте предложениня - ще ги обсъдим...
Обаче в случая просто ми се струва някой просто правокира или иска да си намери личностно оправдание за ходене във ФБ и т.н. :)
Ако се загледате - точно mfandakov е отворил темата за новият свят :) И явно съвсем не е забелязал, че в тази остра тема са 'цензурирани' само лични нападки ....
Но си е друго да се хвърлят приказки за необоснована цензура (цензура на мнения, отговарящи на правилата на форума)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Анонимен1

Цензуриран ли е форумът

Мнение от Анонимен1 » 03 Дек 2023 19:49

мога да кажа нещо, мога и да не кажа...избрал съм!
още веднъж - как да си изтрия регистрацията?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Цензуриран ли е форумът

Мнение от mfandakov » 03 Дек 2023 19:53

Триеш мнения без никакви нападки в тях,аз уважавам колегите тук,не бих си позволил да обидя някого целенасочено .Триеш и на други,обаче аз няма да им споменавам имената понеже не съм им "адвокат".Огледай се колко хора вече не влизат,аз не казвам че единствено по твоя вина разбира се.
veso_hds написа: 03 Дек 2023 19:27 Въпреки че понякога силно ме сърбят пръстите, избягвам да взимам участие в подобни теми
Знаеш че няма смисъл понеже виждаш реално как се е оформил форумът,и не искаш да влизаш в полемика с ....администратора.
slowtraveler написа: 03 Дек 2023 19:37 правокира или иска да си намери личностно оправдание за ходене във ФБ и т.н.
Ако визираш мен,не си прав аз отдавна съм във Ф.Б.
Даже мисля че по скоро,тук съм " гост".
slowtraveler написа: 03 Дек 2023 19:37 само лични нападки ....
От ММТ темата пак имам изтрити неща,и каква бе там личната нападка,към човек който е вид " паразит" там....Седи , влиза, и пише само ако там се закачи ....клиент,не казвам че не помага на хората след заплащане ,обаче той е само потребител на информация и като феникс/ точно това бях казал за него и ти го изтри/ възкръсва когато някой пише по темата и излезне далаверка.Ами този съфорумник нищо не допринася.Това е само един от примерите ми.,жалко че другите разочарованите вече не влизат и няма да прочетът нищо от тази тема.Просто щото не им се занимава вече.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 46 госта