Избор на Yaris, или Aygo

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Избор на Yaris, или Aygo

Мнение от JapCar » 20 Дек 2023 13:44

scooby doo
ОК, аз не робувам на маслата, защото и при мен колите се задържат 2-4г и не знам тези преди мен как са я поддържали...,но иначе се грижа за колата си, сам, всичко трябва да ми е наред и никога не съм връщан на год. преглед, а тук са сериозни- 1 час... Тази, която взех, също никога не е връщана на преглед, а предните, които гледах, всеки път бяха връщани за нещо...
Не разбрах как си направил разлика от тойотското и другото масло, гори ли го?
За аларма ще пробвам, но на пръв поглед няма, а може да има, а да не работи, не, че ми е толкова важно. Всичките ми коли преди това са имали, но личи, че са слагани от дилърите, още при първоначалната продажба, та за това мислех, че са задължителни тук... Никоя нямаше звуков сигнал, мигаха само мигачите.
Кофти, че има само един ключ, за първи път... Веднага трябваше да го поправям, липсваха бутоните на дистанционното, защото са кофти измислени- гумени.
А да правя втори ключ/дистанционно, мисля, че цените са неоправдано безумни... (предполагам, че и в БГ, но от какъв порядък са?)
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Избор на Yaris, или Aygo

Мнение от JapCar » 03 Яну 2024 01:47

Покарах, доволен съм, върши ми работа...
Е има и някои кусури, например, няма подгряване на страничните огледала и липса на аларма.
Има и дребни повреди, които ще оправя, но няма хубаво време:
- 1-ва и донякъде задна скорост включват по-трудно от другите. Не знам ако разкрия около ск. лост, дали ще се види причината от лостовата система...
- Замъглени фарове за мъгла (не че ги ползвам), трябва разглобяване.
- Копчето за разпределяне струята на духане се завърта само до крака+предно стъкло, не може да отиде в последното положение само челно стъкло, трябва разглобяване.
- Прекъсната една от нишките за подгрев на задното стъкло, лесно отстранимо.
- Радиото не може да се изключи от копчето, би трябвало да е чрез натискане, трябва разглобяване...
- CD-то не работи, дава Error 1, трябва разглобяване и почистване на окото..., оказа се,че е чест тойотски проблем.
Все дребни проблеми, но дразнещи, обичам всичко да е наред...

Колегата scooby doo е със същия двигател, но със следващото купе..., а ако има някой с кола като моята, нека се обади, да обменим мисли...

Намерих и някаква пластмаса в багажника, която не виждам от къде е, а може и да не е от тази кола, някой би ли я разпознал на снимката?
-
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (1.13 MiB) Преглеждано 1053 пъти
2.jpg
2.jpg (595.48 KiB) Преглеждано 1053 пъти
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], TATI и 58 госта