Aygo 1.0L проверка на масло при студен или работил двигател

Заключено
alxndrm999
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Дек 2023 02:27
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Aygo 2012 facelift

Aygo 1.0L проверка на масло при студен или работил двигател

Мнение от alxndrm999 » 26 Дек 2023 02:46

Здравейте, въпросът се отнася за Toyota Aygo 2012 facelift. Досега винаги съм го проверявал нивото на маслото на студен двигател когато е седял повече от 3ч изключен или колата да е стояла паркирана през нощта. Баща ми така каза да го проверявам, както и някакъв маняк от ютюб също така подчерта, че този двигател трябва да му се проверява маслото на напълно студен двигател това му било чалъма.
Въпросът ми е грешно ли го проверявам, трябва ли реално да е 3ч+ неработил двигателя, за да проверя нивото на маслото или трябва както много хора казват (включително и механик от ютюб който се занимава с Тойота- The Car Care Nut) да е стигнал 90С двигателят и 5-10 мин след изключване да проверя нивото. Моля който е с Aygo да ми каже правилния начин, иначе трябва да се разкарвам до дилърството само за да питам за това

П.с- в книжката с инструкции за употреба не пише нищо за проверяването на маслото в секцията, прелиствал съм хиляди пъти, от интернет видях, че в owner's manual на Citroen C1 със същия 1.0L 3cyl Toyota двигател там пише реално че трябва да се проверява нивото на напълно студен двигател.

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Aygo 1.0L проверка на масло при студен или работил двигател

Мнение от mapamop » 26 Дек 2023 08:07

Аз не разбрах защо изобщо я има тази тема...
В книжката пише "на студен двигател". В Ютуб някакъв измислен гайкаджия, казва "на горещ двигател", когато маслото е разширено в пъти и реално нивото "макс", може да е под минимума.
Кой познава повече двигателя - производителят или надишания с лепило гайкаджия?
Следващия път като ви заболи зъб, търсете в ютуб и бг мама как се вади без упойка.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kiik и 45 госта