Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

freedom79
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Фев 2016 21:23
Местоположение: Раднево
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от freedom79 » 01 Фев 2024 11:39

Здравейте !
Имам нужда от помощ, съвет ... ! Става въпрос за Авенсис Т25 Комби 2008 г. Почетох из темите, но не можах да се ориентирам :(. Ключът с дистанционното ми отключва колата, но не я заключва, пробвах с другият и при него същото. И двата ключа излъчват сигнал и имат батерии нови. Това се случи изведнъж и заедно с това по-едно и също време ми изчезна звукът от мултимедията B9010 мисля че беше, когато натисна на дисплея за смяна на радио, се чува звук (пиукане) ,че сменя станцията, но дотам- няма звук от радиото. Пробвах СД-то - няма звук, и едновременно с това ми изчезна и управлението от волана на усилване-намаляне на звука и смяна на каналите и бутона "mode" . Предполагам че, всичко това е свързано или пък не .... !?
Някой сблъсквал ли се е ? Срещали ли сте подобни проблеми и какво решение да предприема !?
Благодаря !

Аватар
mapamop
Мнения: 4084
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от mapamop » 01 Фев 2024 13:29

Малко мои размисли. Може би и някой ще допълни.
Централното заключване е кутийка вдясно до жабката.
Опитай да извадиш цялата жабка и я прибери далеч от колата. Пробвай дистанционните на някой самотен паркинг или нива, където няма много неща да излъчват радио сигнали. На хипермаркетите паркингите не са ти опция, не са опция и подземните гаражи на моловете.
Логиката е че докато не мине таймаута на един мобилен рутер в жабката, тая кола нямаше заключване. Със три дистанционни, от които китайското я отключва от осмия етаж на противоположната страна на блока ми.
Кабелите на кутийката вървят под таблото по рамата му, до интеграционното реле, и от там до компютрите, и вратите.
Кабелите на вратите започват от интеграционното реле, стигат до предните кик-панели в краката на пасажера и шофьора. От там други кабели отиват до предните врати, и до конекторите на средните колонки, от които пък други отиват във вратите. Това е по линия на заключването.
Предполагам че ако е проблем в кабелите или релето, вероятно няма да ти работи и панела на шофьорската врата.
Ако заяжда някоя машинка, в посока заключване, колата само ще щрака и ще се самоотключва веднага.

Бутоните от волана влизат в лентовия кабел на волана, след което вървят по рамата на таблото, и мисля да влизаха в интеграционното реле. От там отиват в дисплея с разхода, и към радиото.
Радиото не се сещам, но мисля да му стигаха кабелите до интеграционното реле, след което отиват в кик-панелите, и от там по вратите.
Като натискаш десния бутон display на волана, мърда ли дисплея с показанията?
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

freedom79
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Фев 2016 21:23
Местоположение: Раднево
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от freedom79 » 01 Фев 2024 13:45

Панела на шофьорска врата си работи , всички бутони си функционират, отключват - заключват и т.н. , това за display , ще го проверя довечера...

Аватар
mapamop
Мнения: 4084
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от mapamop » 01 Фев 2024 13:58

Виж и за други аномалии - нещо не свети по таблото, не работят подгреви на седалки, плафоните не работят или "мъждукат, бръждят", мигат. Индикация за откачен колан, незатворена врата в неестествено състояние.
Общото между всичкото е релето по спомен.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

freedom79
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Фев 2016 21:23
Местоположение: Раднево
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от freedom79 » 03 Фев 2024 12:53

Днес отидох и купих друга батерия за дистанционното на ключа , оказа се че предната явно не е била ок(макар че, заключваше а не иска да отключва) и сега с новата батерия (варта) , този проблем се реши , дистанционното си бачка . Сега остава да погледна за проблема с музиката и бутоните на волана ....

freedom79
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Фев 2016 21:23
Местоположение: Раднево
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Авенсис Т25 - проблем Музика + Цент.Заключване

Мнение от freedom79 » 18 Фев 2024 14:10

Здравейте ! Оказа се следният проблем : понеже колата има блутуут за телефон , който има модул и е вързан към медията. Този модул е изгорял по-някаква причина и от там не ми изкарва звук през колоните и се губи управлението на медията чрез волана. Премахмах модула за блутуут-а и вързах директно буксите към медията и всичко се оправи.
Това е !
Благодаря за съветите !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта