Молба към колегите с Corolla E12

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Молба към колегите с Corolla E12

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2024 10:50

Здравейте :D Имам една молба към колеги с Corolla E12, ако имате възможност да снимате левия и десния фар отблизо, така че да се вижда алуминиевото капаче пред крушката и крушката дали седи точно в средата на това алуминиево капаче и на двата фара, за да знам дали да я връщам в Тойота, защото бяха монтирали грешно крушката на левия фар/шофъорския/ и тя опираше като стърчеше нагоре и опираше в това алуминиево капаче, в което трябва да влезе. Оттогава това капаче пред крушката седи леко надолу и крушката не е влязла точно в средата му,а леко нагоре. Докато на десния фар/пасажерския/ крушката седи точно в средата на капачката, в която влиза. И като погледна отпред и отстрани при запалени фарове левия фар малко повече блести, което означава заслепяване, а функцията на тази ламаринка доколкото прочетох е и да предпазва от заслепяване.

Ето за какво говоря примерна снимка от интернет на фара:
toyota-corolla-e12-scheinwerfer-links-04-07-h7-h7-stellmotor-fuer-valeo.jpg
toyota-corolla-e12-scheinwerfer-links-04-07-h7-h7-stellmotor-fuer-valeo.jpg (84.35 KiB) Преглеждано 778 пъти
На тази снимка на този лява фар ламаринката изглежда права, хоризонтална, хем че няма крушка вътре за ориентир, на моя ляв фар тази ламаринка леко е изкривена надолу и крушката не влиза точно по средата. Имам съмнение,че при монтажа, когато крушката беше опряла в горния ръб на тази ламаринка те са бутали крушката и са деформирали леко ламаринката, чиято функция мисля,че е да предпазва от заслепяване и може би да допринася за насочване на лъча заедно с рефлектора.

Чуденето ми е дали тази ламаринка пред крушката заводски на левия фар е по-надолу примерно с цел по-малко заслепяване,защото е по-близо до насрещните коли от десния фар,а при десния да е хоризонтална,за да осветява повече пътя отдясно и напред. w00t.gif Разликата е малка, но все пак ми се ще да знам как трябва да бъде заводски.
Мисля,че и на двата фара трябва да са еднакви и крушката да седи точно в средата им както при десния ми фар.


Изглежда да е точно в средата и хоризонтално това капаче.
Прикачени файлове
toyota-corolla-e120-e130-bal-elso-fenyszoro-28683150.jpg
toyota-corolla-e120-e130-bal-elso-fenyszoro-28683150.jpg (116.78 KiB) Преглеждано 771 пъти
corolla e12.jpg
corolla e12.jpg (10.92 KiB) Преглеждано 770 пъти
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Молба към колегите с Corolla E12

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2024 11:11

Да, май ще им я връщам да центрират тази ламаринка, как ще го направят обаче те трябва да кажат dry.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: jblaze, Semrush [Bot], Zhelezov_bg и 54 госта