TOYOTA CARINA Epsilon Diesel ?? Дайте някакво мнение.

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

TOYOTA CARINA Epsilon Diesel ?? Дайте някакво мнение.

Мнение от chukov » 28 Апр 2005 18:51

Решил съм да си купувам Карина дизел 2003 г. 2000 куб.м.

Моля, кажете нещо за колата
скъпа ли е поддръжката
нещо повече за самата кола
разход на гориво?

Благодаря предварително

El Camino

Мнение от El Camino » 28 Апр 2005 19:00

Ми Карината спират да я правят още 98ма. Ориентирай се към Авенсис wink.gif .
А за авенсис може да прочетеш въпросите на тези дето са питали преди теб. Горе долу всяка седмица идва някой с такъв въпрос и си мисли, че е пръв. biggrin.gif

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 28 Апр 2005 19:06

Честно казано очаквах по изчерпателен отговор

То е ясно защо не съм се спрял на Авенсис
Защото разликата в парите за мен е непреодолима

Ако искаш да си купиш компютър с Пентиум на 1,7 GHz удовлетворява ли те отговора "Ами вземи си Пентиум 4 на 3,2 GHz защото твоя пентиум вече не се произвежда".


Просто искам да чуя мнение от хора, които познават автомобила.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 28 Апр 2005 21:01

chukov написа:Честно казано очаквах по изчерпателен отговор

То е ясно защо не съм се спрял на Авенсис
Защото разликата в парите за мен е непреодолима

Ако искаш да си купиш компютър с Пентиум на 1,7 GHz удовлетворява ли те отговора "Ами вземи си Пентиум 4 на 3,2 GHz защото твоя пентиум вече не се произвежда".


Просто искам да чуя мнение от хора, които познават автомобила.
chukov, choveka nai-lubezno se opitva da ti kaze, che Carina 2003 godina prosto NYAMA, shtot Carinata kato model za Evropa e spryano ot proizvodstvo prez 1998g. Toest ili ti si se oburkal, ili nyakoi se opitva da te izluze che kolata e na 1-2 godini, a tya e minimum na blizo 7!
Carinata e dobra kola, dvigatelat sushto i e dobur, tova estestveno zavisi ot sustoyanieto na samata kola na koyato si se spryal!
Carinite, kakto dnes i Avensis-te, sa edni ot nai zdravite i nadezdni modeli na Toyota, a Toyota e nomer 1 v sveta po tezi paragrafi, taka che nyama da se izluzesh.
ako e v dobro sustoyanie kolata, i ako ya podurzash po normativ i i slagash kachestveni konsumativi, shte te slusha mnogo godini napred i mnogo stotin hilyadi kilometri.
ako tursish oshte po-izcherpatelen otgovor, budi taka dobur da dadesh malko po tochna insformaziya za kolata na koyato si se spryal, i shte se opitame da ti dadem oshte!
wink.gif

Гост

Мнение от Гост » 28 Апр 2005 22:08

Чуков,

Ако ти трябва дизел, това е кола с чудесен двигател.
Ако ти трябва комфорт и надеждност, това е кола със здраво купе, добре се дяржи на пътя, а по принцип всички Тойоти са надейдни.

На приятеля ми Карината гори изванградско- 5 на 100, а на градско- 7.

Аз имам Карина бензин 1.6. Доволен сам и добре работи.

Ако е в добро състояние- купувай.

Цезар

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 29 Апр 2005 13:22

Абе нещо се заплетох с постинга на отговора, НО

Моля да бъда извинен и специални извинения на ElCamino
Без да искам съм написал 2003г. Колата е 1993 г.

Не мога да дам подробности, защото колата е капарирана в Австрия. Мой приятел ходи да я капарира заедно с тоя дето ще ми я продава. Леко е блъсната отзад. На 150 000км е. Ако е така разбира се.
Карал съм 6 години дизел и знам, че 150 000км не са много за дизелов мотор.
Искат ми 6500 лева с платени мита и директно на мое име внесена за да не я прехвърлям после.

Исках да чуя за самата кола.
Поддържа ли добра температура мотора? (Лесно ли грее).
И каквито впечатления имате разбира се. Благодаря на тия от вас, които споделиха мнение.

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 29 Апр 2005 13:24

А, забравих. В цената влиза и ремонта. Тоест ще ми я дадат оправена и готова за каране.

Егати кефа. От Рено11 Дизел на Тойота Карина Дизел :-)

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 29 Апр 2005 22:10

chukov, ako e naistina na 150xil.km, 6te e mnogo dobre, 1-vo poneje za dizelova kola tova sa malko, 2-ro poneje za carina sa ni6to i treto poneje v Avstriq dizelova kola se kara MNOGO. Ako naistina ti stypi na 6500 sys vsi4ko v bg nqma mqsto za kolebanie meko kazano. Otkyde po to4no v Avstriq q vzima6, poneje v na6iq avtosalon nosim nai-ve4e ot Avstriq koli. Btw imax priqtel s takava Carina, kupi q ot Linz na 399.000km, kara q 20xil.km., prodade q na edin taxidjiq, i sega kolata e na 600 i ne6to xil.km, i prodyljava da e v mnogo dobro systoqnie, ekvivalentno na nqkoi Golf 3-ka na 100xil realni km. A kato cqlo e mnogo moderna za godinite si kola, i e bezumno zdrava, tipi4no za Toyota. Samo pogledni dannite ot vsi4ki statistiki za nai-zdravi koli 2-ra ryka i 6te ti stane qsno, 4e si napravil otli4en izbor. Uspex i sys zdrave da si q kara6!
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 29 Апр 2005 22:27

Право да ти кажа не знам от кой сервиз е
Ще попитам, ам не знам дали ще ми кажат.
И аз се съмнявам за 150 000км защото аз за 6 години в България, на моето рено 11 дизел му сложих 100 000км без да съм карал койзнае колко, а и живея в Дряново - 7000 души град. Представи си какво градско каране правя - никакво.

Но се надявам да е добре мотора наистина.
Реното не можеше да поддържа постоянна температура. Все загряваше майка му и Дизел. Не знам Как е Тойотката. Дано да е оразмерена и реализирана като хората охладителната уредба.

Lubo_car2

Мнение от Lubo_car2 » 30 Апр 2005 19:12

tova vyob6te ne e tema pri Avensis-a..!

Spike
Мнения: 31
Регистриран на: 04 Яну 2005 17:30
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Spike » 16 Юни 2005 16:17

Lubo_car написа:chukov, ako e naistina na 150xil.km, 6te e mnogo dobre, 1-vo poneje za dizelova kola tova sa malko, 2-ro poneje za carina sa ni6to i treto poneje v Avstriq dizelova kola se kara MNOGO.
Да, миналата седмица броя на регистрираните дизелови автомобили в Австрия за първи път надмина този на бензиновите. Явно са фенове rolleyes.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ccvetan, jblaze и 43 госта