Ангренажно колело

dinox
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Окт 2004 15:18
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Ангренажно колело

Мнение от dinox » 06 Юли 2005 18:40

Здравейте!

Вече се казвам Марко Тотев !!!

Търся ангренажно колело - долно(на коляновия вал) за 2A двигател. Обиколих целия "Симеон" ама ниц! Старото го наварих и направих нов канал, но ще изкара ден до пладне защото е някаква гадна сплав. Някой ако има решение на проблема да пише!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 07 Юли 2005 09:39

Мисля че имам 4А или 3А ангренажно колелце (на коляновия вал). Ще потърся и ще пиша - поне за проба става.
ПП: Какво му се счупи на твоето ?

dinox
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Окт 2004 15:18
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от dinox » 07 Юли 2005 14:33

Ами разби се!! Значи представи си шпонката с канал не 5 мм, а 20 мм - разпределителния вал се върти свободно на четвърт оборот без да помръдва коляновия wacko.gif . Това е ставало постепенно и естествено постепенно колата увеличава шумовете и губи центровка. Сега съм възстановил канала, но лошото е, че метала от заварката е мек и ще се разбие отново. Не се знае дали щеше да се разбие ако не беше се увеличил и отвора на колелото който вече мърда с 2-3 десети и не влиза плътно на вала. Сложих нова шпонка, но е въпрос на време разбиването. Мислех си да правя втулка и да престържа колелото, но не измислих достатъчно лесен и надежден начин да я фиксирам - доста е опасно ако превърти.

В крайна сметка ще мерна размера на коляновия вал и ще го постна (в момента не мога) за да видиш тези от 4А и 3А дали няма да станат. Мисля си, че трябва да са еднакви, но все пак!! За съжаление не мога да сваля колелото, защото все пак я карам!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 07 Юли 2005 14:37

Аз имам свалено колело - не се занимавай, ще ти го намеря да мериш направо на колата и ако става - да го сложиш.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 57 госта