Ilekuvahte li RAKETA-ta?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Ilekuvahte li RAKETA-ta?

Мнение от Japanese_fever » 28 Ное 2005 03:38

Abe toyotadjiite ot West-North suburbs, kakvo stana s Celcata na RAKETA-ta? KAk mina intervenciqta? Ima6e li iznenadi? Imali snimkov ili video material, 4e mnogo me kefqt takiva mahlenski remonti! biggrin.gif Vseki 6te izrusi nekolko bisera dokato trae remonta, q 6a dade akul, q 6a se buzika s majstora, koeto ne e mnogo priqtno za prave6tiq manipulaciite, no puk e fun! :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 28 Ное 2005 08:46

Ракетате лети волно вече, без да загрява...в събота вечер с Алтезата сменихме ангренажния ремък и водната помпа (водната помпа беше протекла). Аз като добър ученик си бях прочел мануала (Джами сори ама твоя файл е на хитлерски бе човек)...след като казах на Алтезата че първо трябва да се откачи отрицателната клема на акумулатора той ми взе мануала и го хвърли в багажника много злобно...после ме погледна по начин който не ми хареса. Как щял да слуша музила той...разбираш ли? Както и да е...много беше критичен към мен, и той и Лорда...ще видят те...ще седнат някой ден да правят експерименти и ще видим кой ще се смее тогава. Важното е че мисията завърши успешно, за което им БЛАГОДАРЯ.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 28 Ное 2005 09:26

e, sigurno ne e lesno kogato edin nevinen Starozagorec(PAKETAta) e tragnal da si pravi kolata i dvama tvardoglavi shopi(az i Lorda) samo mu stoiat na glavata i mu davat akal biggrin.gif
vajnoto e che kolata be razglobena i zglobena ot PAKETAta(estestveno pod moi nadzor) bez da ostanat nikakvi rezervni chasti(tova ne znam dali e dobre, moje bi mojehme malko da ia olekotim wink.gif ), ta nakraia kolata daje i zapali :thumbsup: , samo deto PAKETAta beshe netarpeliv i ne ia ostavia da se obezvazdushi kakto triabva, no tova ne e bolka za umirane.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 28 Ное 2005 09:55

(Джами сори ама твоя файл е на хитлерски бе човек)
Сори ракетка ама ингилизкия е към 90 МБ....
Все пак има картинки :whistle:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 07 Дек 2005 09:27

PAKETA, proveriaval li si skoro nivoto na antifriza da vidish dali vsichko e OK sega s vodnata pompa?
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 06 Яну 2006 10:48

Абе мааму стара колата ми взе пак да загрява...особено като я набримча с 75+ мили/ч . Откакто сменихме водната помпа съм доливал антифриз поне 3-4 пъти, и си мислех че прегряването е от останали въздушни мехури в системата ама тъй ли не се оправиха бе да му се невиди. Последно долях антифриз преди два дена и долях и в преливника и днес пак гледам отива да се качи стрелката едно деление по нагоре...спирам и проверявам и гледам че радиатора не е много пълен...а изглежда че много антифриз е изхвърлен от маркучето кето минава през капачката на преливника...
Дупих се ама не видях някъде около водната помпа или другаде по блока да има теч...

Та моята теория е: Термостата е залепнал на полу-затворено и като се натоварва двигателя и не може да охлажда достатъчно - тогава част от антифриза изкипява и се изпразва преливника...след това просто се изпарява и дака докато започне да прегрява колата

Я кажете малко мнения...имам нов термостат с уплътнение...само Алтезов трябва да открадне още антифриз и да помогне този уикенд.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Яну 2006 10:52

mi smeniai termostata i da vidim dali ste ima faida.
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Яну 2006 10:54

Надявам се не си забравил да налееш антифриз и в разширителния съд ?

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 06 Яну 2006 11:00

Джами - аз на разширителния съд му викам преливник - overflow tank

Altezza - баси - писна ми, хубаво ми беше на акъла да го сменя миналия път заедно със водната помпа. Сега пак трябва да точа антифриза.

Джапаниз Фивъра ни урочаса термостатите, казвам ви...преди той да се оплаче нямаше никой със залепнал термостат - а сега аз съм май трети или четвърти. mad.gif unsure.gif tongue.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 06 Яну 2006 11:14

PAKETA_1 написа:Джами - аз на разширителния съд му викам преливник - overflow tank

Altezza - баси - писна ми, хубаво ми беше на акъла да го сменя миналия път заедно със водната помпа. Сега пак трябва да точа антифриза.

Джапаниз Фивъра ни урочаса термостатите, казвам ви...преди той да се оплаче нямаше никой със залепнал термостат - а сега аз съм май трети или четвърти. mad.gif unsure.gif tongue.gif
Това как му викаш не вреди да му налееш антифриз до маркировката. Щото иначе винаги ще ти заминава - сети се защо....

Japanese

Мнение от Japanese » 06 Яну 2006 15:04

PAKETA_1 написа:Джапаниз Фивъра ни урочаса термостатите, казвам ви...преди той да се оплаче нямаше никой със залепнал термостат - а сега аз съм май трети или четвърти. mad.gif unsure.gif tongue.gif
Abe da ne se e okazalo, 4e e bil tyermostata za smqna, a vie ste smenili vodnata pompa?!? :whistle:
Ina4e verno, 4e termostatskata tema az q zapo4nah i posle ima6e i drugi poturpev6i. biggrin.gif
Taka maj s edin termostat edno rusna4e se 4ude6e v edin serviz za6to zagrqva edna kola na klient i maj taka i ne razbra, a qvno togava termostata e bil pak problema.

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 06 Яну 2006 15:52

proverete i kapa4kata na radiatora i az smenih si4ko i si digah glavata 2 puti a se okaza 4e kapa4kata bila kalpava i ne moje da zadurji nalqganeto i izhvurlq vodata prez marku4eto

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Яну 2006 21:22

vodnata pompa techeshe sas sigurnost, imashe kapki antifriz po neia predi da ia smenim. sega bih smenil i termostata i kapachkata, tai kat i dvete sa evtini i ne otnemat mnogo vreme da se smeniat.
PAKETA, che da razberesh dali e termostata, kat e zagriala kolata, pipni dvata markucha ot radiatora da vidish dali i dvata sa topli, ako e zapecnal zatvoren, edinia bi triabvalo da e studen. drugoto e da zapalish kolata s otvorena kapachka na radiatora i da izchakash da zagree i da vidish dali antifriza zapochva da se dviji sled kat e otvoril termostata. moje da napravish niakoi drug ekspereiment da vidish dali i kapachkata e ok.
->

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 10 Яну 2006 08:49

Алтезов, сменихме термостата, ама изглежда че по блока пак е текло антифриз отнякъде (ама не и от водната помпа)...Лорда мисли че може да е от главата (поне така изглежда)...утре ще видя дали загрява като я набримча по магистралата. На стария термостат не му личеше да му има нещо, но знае ли човек...

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 10 Яну 2006 09:05

abe bro, az dokolkoto vidiah tva deto beshe teklo ot garniturata na glavata si beshe maslo ama lorda da kaje moje da gresha.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта