Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 11 Сеп 2017 12:05

Колега, това, че някъде има някакви правила, не значи че те са най-добрите, или че трябва да се копират... Не виждам нищо лошо в това да има периодичен медицински преглед... Дори напротив... Тъста ми лично аз му взех книжката :) След микроинсулт бе загубил лявата полусфера на зрението (и двете очи не виждат вляво от центъра)...

Да, в Германия едва ли ще се случи точно същият казус, но тук знаете защо се наложи да се въведе такова правило...
Причината бе много проста - ГОЛЯМА част от един етнос търсиха автомобили, 'продадени с пълномощно' (юристите да не се смеят tooth.gif )...
И си караха без книжка. Като ги спрат - какво да им вземат? Пишат им АУАН, от там НП, и - НИЩО, защото са 'онеправдани', нямат официална работа, няма как да ги накараш да си платят глобата... И си знаеха, че са НЕДОСЕГАЕМИ...
То и автомобилът не е техен...
Същият ден пак си се качваха на колата и си продължават по същият начин...
А сега нещата вече не са съвсем така... Спира се автомобилът от движение при доста повече нарушения, и без значение дали нарушителят е собственика - така собственика ще се замисли на кого дава автомобила...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 21 Окт 2017 20:45

Така...
колеги относно моя проблем с органите на реда а именно свалени номера на автомобил заради изтекла книжка !!! ето какво е развитието:
след като трябваше да изчакам 1 месец :censored: за решението на кат което беше 6м. без номера и 100лв глоба., ясно беше че ще се съдим!
При подаване на жалбата в съда трябваше да чакам 2 месеца забележете !!! а именно юли и август защото нашите мили съдии били в лятна отпуска!wtf!!! boxed.gif boxed.gif делото беше насрочено за средата на септември и след още един мижав срок от порядъка на 30 дни след заседанието се обявявало решението (като предварително се знаеше какво ще е!!!)най- накрая разбрах че съм осъдил кат worthy.gif boxed.gif tooth.gif обаче имало още 14 дни за да влезе в сила това прословуто решение.....
Извод :
в БГ административните срокове и правораздаването са некъв уДжас, некъв абсурд и направо си е еб@ло мамата w00t.gif
Храним една пасмина цървули в администрацията и ми се чини скоро сценарий Гърция.
Относно глобата се води друго дело което още не му се сиди края blush.gif
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2017 08:05

За съжаление колега си напълно прав... Уж 'отпада наказанието', ама ти и така и така вече си го изтърпял...
От друга страна лошо няма, защото множеството съдебни искове би накарало администрацията леко да промени стратегията... Освен ако стратегията не им е точно такава...
Сега дори и да спечелиш на крайна инстанция, доста би внимавал да си поддържаш валидни документите :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от skydiver » 22 Окт 2017 09:11

slowtraveler написа: Появиха се поредни промени в Закона...
Освен 'изчезването' на знаците, посочващи че има видеозаснемане се появиха и специфицирани срокове за снемане на номерата:
прекратяване на регистрацията на пътно превозно средство на собственик, който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление и/или е употребил алкохол с концентрация в кръвта над 0,5 на хиляда и/или наркотични вещества или техни аналози, както и при отказ да му бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохол и/или наркотични вещества или техни аналози, или не изпълни предписанието за медицинско изследване на концентрацията на алкохол в кръвта му и/или за употреба на наркотични вещества или техни аналози, както и на собственик, чието моторно превозно средство е управлявано от лице, непритежаващо съответното свидетелство за управление - за срок от 6 месеца до една година;
Мда, аз се възползвах от тази промяна (дето съм я bold- нал)... Но законът си е закон, въпреки че 5 съда различно са отсъдили в такива ситуации.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

jeepsa
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Сеп 2017 22:57
Местоположение: Blagoevgrad

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от jeepsa » 14 Ное 2017 19:06

Здравейте,

Филма е пълен,

Масовата практика на съдилищата вече е в полза на гражданите, поне за Благоевградски съд.

Има 2 дела от 2014 на ВАС като и те са с тезата, че книжката като изтекъл срочно документ, не прави шофьора неправоспособен.

Успях да се докопам до зам-а на постановленията, той каза, че от главна дирекция идва проблема, като те са се опитвали да връщат номера и предходни пъти, но им отказано категорично. Директно ме посъветва да обжалвам.

Дадоха ми в КАТ заповедта едва след месец и половина, аз сега дефакто обжалвам нея, но все още нямам НП.

Насрочка на делото още няма, и както спомена колегата, се чака за решение и после 14 дневен срок.

Това, което ще направим през съдилищата е да накараме законодателите да го променят, тъй като представете си, ако всички осъдим, които ще сме поне 200 300 души и тя трябва да плати по 600 лева по адвокатските задължения.

Пълна мъгла си е нашата държавица и това е...

Поздрави.
Георги Аенски

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 14 Ное 2017 20:34

Колега и аз така леко ехидно поставих въпросите ..
Ко праим сега ? Кой ще плаща разноските КАТ или през нашите данъци и бюджета? А и също продължавате ли да сваляте още номера за изтекла книжка вашата мама...?
И ми се оправдаха че така им било наредено централно!!! bash.gif :censored:
Та ще си поеме ли отговорноста тоя който е наредил това ябсолютно безумие или тъпите "чингета" ще продължават да се хвалят колко регистрации били прекъснали....
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 14 Ное 2017 20:37

Да ви успокоя - поемане на отговорност от политик не очаквайте guns.gif
Разноските ще ги плащаме пак ние...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Kiki » 15 Ное 2017 07:41

Ситуацията със сигурност ще се подобри, ако се намери някой, който да наказва със солени глоби тези, които са свалили номерата и тези, който са издали наказателното постановление.
Тава, защото явно след като съдът им отменя наказателното постановление и отсъжда свалянето на номерата за противозаконно, то те не познават законите, а раздават правосъдие и налагат незаконни глоби.
Това обаче, едва ли ще се случи в България.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 10:23

Докато няма персонална отговорност за професионални грешки на държавните и други служители - така ще е...
За мен решенията са две - частична персонална отговорност - т.е. например % от падналата наказателна отговорност до някакъв лимит (например 40% от заплатата)... Или пък пълен %, ама да си плаща персонално застраховка професионална отговорност..
Имали сме случай не с КАТ, а с данъчното.. Май бе някъде 1995г... Написан акт за 800х лева = 800х.марки, който бе обжалван, но за да продължи да работи фирмата - бе платен... Някъде около 1999г съда отмени идиотското решение на висша инстанция и ни върнаха 800х.лева... Деноминирани :)
Направихме софра с нощувка за скромната ни фирмичка (двадесеттина човека със съпругите) - парите стигнаха точно за това :) Най-скъпото агне което съм ял :)

Преди две години отново се опитаха да направят същия номер - блокираха сметките за ДДС пак около същата сума. На основанието, че доставчика ни - световно известна германска фирма, не съществува, щото ДДС номерът му е бил сменен (според немските закони това е напълно възможно - просто те информират от коя дата ще е в сила новия ти данъчен номер)... Все едно някой да каже, че фирмата Тойота не съществува..
И инспекторката се хили - ами обжалвайте, аз ще си напиша, че е няма фирмата, нищо че сте представили документ от техния НАП за смяната на номера... И няма да ги попитаме по служебен път да се уверим дали наистина съществува..... Просто конкретната тъпа инспекторка (познавам я лично от преди това) явно никога не е осъзнавала какво значи да ти кажат, че дължиш почти милион лева, без да имаш ни най-малко основание..
Да, този път не платихме сумата, а направо повдигнахме въпроса към шефовете и, и въпроса се реши в наша полза още на ниско ниво...
Обаче това едва ли се е отразило на инспекторката - загубеното ни време за нея е изработено и платено... Пак от нашия джоб.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от BOz » 15 Ное 2017 10:44

От моя гледна точка, отнесени към действителността, без да хвърчим във въздуха и представяме невъзможни неща, това ако бъде въведено, то никой служител няма да бъде стимулиран да пише глоба. Дори и да си в явно нарушение. Представете си да сте и от другата страна в крайна сметка.
Прост пример - аз (полицай) те спирам с радар за превишена скорост (очевидно нарушение и доказано с техническо средство). След това шофьора на рейса в съда си прилага като доказателство стойностите от тахографа и това автоматично означава, че делото ще е в ползва на глобения шофьор, както и става. Полицая редно ли е да бъде глобен в този случай?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 10:47

Разбира се, че е редно да бъде глобен... Другият път ще го настрои да пищи не при превишение с 1км/ч, а при 20км/ч, и вече и грешките в тахографа няма да помогнат (друг е въпроса, че тахографа не е толкова точно изделие)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dokkito » 15 Ное 2017 10:54

Здравейте. Аз също минах по пътя с изтекла книжка. Бях спрял на забранено място и полицаите ме изчакаха до автомобила. Установиха , че ми е изтекла книжката преди месец. Направиха ми акт за неправилно паркиране и за изтекла книжка. Случката става април 2016г. Глобата ми бе в размер 120 лева, от които 20 лв. за паркирането и 100лв. за книжката. Към днешна дата , ако свалят и номера за изтекла книжка е пълно безумие.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 11:14

Е да, ама сега си внимателен нали :) И аз минах по този път, глобиха ме някъде около 1600лв, ама неденоминирани :) И от тогава внимавам с датите tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4261
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 90 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от BOz » 15 Ное 2017 12:32

slowtraveler написа: Разбира се, че е редно да бъде глобен... Другият път ще го настрои да пищи не при превишение с 1км/ч, а при 20км/ч, и вече и грешките в тахографа няма да помогнат (друг е въпроса, че тахографа не е толкова точно изделие)..
Таратанци. И при 30км/ч пак ще е в кюпа. Няма грешни тахографи, а манипулирани такива и то масово.
Отделно, до колкото знам спрямо закона, който той, като длъжностно лице седи да се спазва, май превишаване и с 1км/ч се счита за нарушение. Дадено му е техническо средство, което може да използва, за да не разчита на очната си преценка за скоростта, обаче пак той виновен.
Баси и логиката, честно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 15 Ное 2017 12:41

Разбира се, че и 1км/ч си е нарушение, ама не могат да те глобят за превишение на скоростта :) .
В конкретния случай дали тахографа ще има тежест при евентуален съдебен спор - не знам. В края на краищата имаш конкретен точен измервателен уред, и друг, който не е толкова точен... Ако съда и юристите са си на място би трябвало това да не е казус въобще...
Освен това винаги може да бъде отменено дадено наказание на служител, при отчитане на конкретната специфика на наказанието...
Да, може да се наложи да пишеш, но при обоснователно отпадане - се прави да няма проблем...

Това - в 'идеалната държава' разбира се tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 5 госта