Новата Корола (и ТМ Ауто)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
sokkon
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Апр 2007 11:49
Местоположение: София

Новата Корола (и ТМ Ауто)

Мнение от sokkon » 18 Май 2007 10:41

Здравейте, има ли някой във форума който кара новата Корола с 1.6 dual VVT-I. Ако има такива ще се радвам да сподели как се държи автомобила на пътя, какво ви харесва и какво не, шумна ли е, има ли разход на масло, как е ускорението, качеството на материалите и т.н. Мисля, че ще бъде полезно на всички, а особено и поради факта, че към този момент автомобилът се сглобява само в Япония и то във фабриката (Такаока), от където излизат автомобилите и за местния пазар.

Питам и защото от месец чакам ТМ Ауто да ми доставят такава Корола. Като я поръчвах през април, дилъра провери и ми обеща, че могат да я доставят през август. Имало само една останала в определен цвят и ако ми харесвала можели да ме включат в тази доставка иначе - септември/октомври. Поради една смешна причина не можах да я тествам на момента, но обещаха да ми я "запазят" за един ден. Тествах я на другия ден и реших да я поръчам. Искаше ми се да я имам по-рано, но реших, че си струва да изчакам. Записахме доставка август в поръчката, капарирах и си стиснахме ръцете. Да, ама не. Онзи ден ме "зарадваха", че колата била потвърдена за септември. Имали били проблеми с доставките от Япония. Естествено в договора за поръчка е пълно със задължения и неустойки за купувача, но никакви при забавяне от страна на продавача?? Монопол, ако искаш. Наистина се дразня като се съсипва имиджа на качествен продукт заради посредствен и безхаберен местен дилър. Едно извинявай не казаха, все едно те ми плащат, а не аз на тях. Между другото, платил съм 50% авансово и никой не спомена за отстъпки. Нали се сещате колко други дилъри от конкурентни марки щяха вече да са ми взели всичките парички... Май е време да престанем да робуваме на марки, а да ценим повече обслужването, което в крайна сметка е част от сделката.

Хубав ден на всички :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 18 Май 2007 14:17

Фирмата дори в България - е гръцка.
"Обслужване" ли каза ? Споменах ли за надутите цени на части ?

Аватар
dap
Мнения: 357
Регистриран на: 14 Дек 2006 09:55

Мнение от dap » 18 Май 2007 18:12

Не мисля че има значение каква е фирмата а какви хора работят там(за обслужването).Аз работя в Гръцка фирма и 1000 пъти съм се извинявал на клиенти въпреки че не съм бил виновен!!! Просто човешко отношение biggrin.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 18 Май 2007 21:39

Моята Корола като я купихме 2005,доставиха я за 3 месеца,защото си избрах червен цвят,а те нямаха,като последния 1 месец ми обясняват през ден,че е на кораба,цял месец на кораб от Англия.... е такива обяснения даваха...sleep.gif ТМ-Ауто много бавят поръчки,когато си избереш цвят или оборудване,които нямат на склад!Но трябва да си погледна договора,защото мисля,че пише ,че колата трябва да бъде доставена до 40 дни.Я си погледни договора.А за лети джанти ги чаках още 2 месеца,общо 5 месеца чакане за лети джанти!! wacko.gif Много са зле с доставките!
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Май 2007 00:45

Има значение ДАП.
Читавите фирми са такива защото залагат на постоянно присъствие на пазара и добра репутация. А тия залагат на бързи печалби. Имам вече наблюдения на разлики в цените на части с американски дилъри - в пъти. В момента би ми било по-изгодно да си внеса всичко, за капак някои консумативи в ТМ АУТО са пълен боклук (свещите например).

Аватар
dap
Мнения: 357
Регистриран на: 14 Дек 2006 09:55

Мнение от dap » 19 Май 2007 08:45

jamie написа:Има значение ДАП.
Читавите фирми са такива защото залагат на постоянно присъствие на пазара и добра репутация. А тия залагат на бързи печалби. Имам вече наблюдения на разлики в цените на части с американски дилъри - в пъти. В момента би ми било по-изгодно да си внеса всичко, за капак някои консумативи в ТМ АУТО са пълен боклук (свещите например).
Съгласен съм с теб, аз имах предвид за отношението на персоала който работи в дадена фирма :thumbsup:

Oscar de la Hoya
Мнения: 145
Регистриран на: 17 Юни 2005 23:33
Местоположение: София

Мнение от Oscar de la Hoya » 20 Май 2007 15:33

Абсолютно съм съгласен с мненията и ще Ви кажа защо е така - проста пазарна логика.ТМ Ауто продават много коли и са се оляли.Гледах новата RAV 4 и викам всичко хубаво, хем има познат там, ако платиме накуп сумата нещо отстъпка няма ли.Еми не, не се оскъпявало само хаха.Ема айде със здраве тогава.Аз съм търговец и знам че клиент попита ли за отстъпка не се отказва.Прост закон на търговията.Даваш 1-2 ако искаш 0.5 % отстъпка, но даваш.Същото както и със заплатите - не се намаляват заплати-ако трябва режеш работни места, но не намаляваш заплати.Както и да е.Мисълта ми е, че всички официални вносители са се оляли страшно.Първо надуват много цените и второ се чака страшно много.Това не е само при TM auto,бъдете спокойни.
Вижте в Америка как и, има много колеги от форума.Първо ти вадат душата с памук с една хубава отстъпка, после обслужването е на ниво и така.
Конкуренция му е майката!
Плачи Земьо, Шоп те гази..

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Май 2007 18:53

Oscar de la Hoya написа:Вижте в Америка как и, има много колеги от форума.Първо ти вадат душата с памук с една хубава отстъпка, после обслужването е на ниво и така.
Конкуренция му е майката!
idva nai veche ot konkurenciata, no i ot goleminata na pazara. tuk horata strashno mnogo kupuvat, pak i e napraveno da mojesh da si kupish strashno lesno. edno che samata procedura po pokupkata na kolata e lesna, no i varianta da finansirash kolata(koeto go praviat 99% ot horata) sashto e dosta lesen i izgoden(do kolkoto ne si si razvalil kreditnata istoria). veche tolkova koli sam kupil, che iznobshto ne mi e i do razpravii, ako ne mi iznasia si triagvam i otivam v drugia dealer. za primer, samo za Chicago raiona(sas predgradiata) ima 30 dealer-a na Toyota. az daje sam minal na principa da zvania po telefona predi da otida, pitam gi davat li na Invoice cena ili tam kvi otstapki predlagat, ako mi iznasia otivam, ako ne, zvania na drugia.

btw, tuk za cenata na kolata niama absolutno nikakvo znachenie dali shte ia platish kesh ili shte ia finansirash. dealer-a izobshto ne go interesuva dali shte vzeme parite ot teb ili ot bankata, parite sa sashtite za tiah.

Oscar de la Hoya
Мнения: 145
Регистриран на: 17 Юни 2005 23:33
Местоположение: София

Мнение от Oscar de la Hoya » 20 Май 2007 22:05

Да бе, така е, обаче тука като имаш предвид колко малко хора процентно си купуват нови коли и колко стари, значи ти като влезеш да си купиш нова кола трябва да те предразположат да ти вземат парите.
Освен това, ако си сериозна фирма, не можеш да нямаш коли на склад и клиентите ти да чакат до септември.Ми на мене като ми се обаждат в офиса и ако не им пратя веригата до утре и почват да мрънкат.
А и за кеша, това е само при Тойтоа, не може ти да им предложиш 50 бинки на куп и да няма отсътпка.Просто не може

Като се отказахме от RAV 4 и миналат седмица докарах от Германия едно BMW E90 320d -2006 г на 11000 км.Като направа снимки ще пусна в Офтопика да ви разправям и най-вече El Camino ако може да ми каже кви екстри мога да правя с i-drive a smile.gif

Та мисълта ми беше, че немската автокъща, която е официален дилър на BMW и продава само тях и Mini, ми свалиха 1500 EUR, сложиха ми без пари лети джанти 16, щото в обявате беше с лети, а нямаше и ми подариха диск с навигация с цяла европа, който тука в камор продават за 500 лв.Е тва е обслужване а и като отидох също така колата ме чакаше с цолови номера само подписах запалих и заминах.Не съм се занимавал с никакви административни неща.Това е , официалните вносители в БГ да духат супата и да се научат как се прави бизнес в обединена Европа.
Плачи Земьо, Шоп те гази..

bobsn
Мнения: 119
Регистриран на: 16 Сеп 2005 11:49
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsn » 22 Май 2007 21:59

Не бих казал, че са най-нелюбезните в ТМ, но определено всички за болни от синдрома на балканския продавач - все едно правят огромен жест към клиента, който се е осмелил да наруши тяхното спокойствие като ги занимава с личните си нужди или мераци. Не мога да разбера що не седнат шефовете или собствениците да им обяснят, че заплатите си ги получават само ако ни задоволят потребностите, едва ли някой иска свирка от хубавицата зад тезгяха, че да те гледа като обидена мома. А и да не говорим самите търговци колко са компетентни и готови да съдействат, ако клиента не е напълно изяснил собственото си предпочитание, аз поне веднъж докато чакахполовин час да ми извадят една капачка от склада им се оставих в ръцете на двама продавачи ( от двата пола), и накрая им казах само, че почти са успели да ме откажат от покупка щото не знаят какво продават.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 22 Май 2007 23:28

Хаха,тука си много прав!Аналогичен случай-отивам да си взема джантите от ТМ-Ауто след 5 месеца чакане за доставка и чаках още половин час или 40 минути да ги намерят и изкарат от склада!При логичния ми въпрос как може 30 минути да чакам да ги изкарат от склада,приемчикът ми заявява,че какво очаквам,след като съм чакал 5 месеца за доставка,30 минути,за да ми ги изкарат от склада, не било толкова страшно и едва ли не е нормално!На всичкото отгоре като ми ги качиха да ги видя на кутията пише ,че са 16 цола,а бях поръчал 15".Отваряме кашона ,гледаме,питам го приемчика/един пълен такъв/,това сега 15" ли са или 16",и той не може да ги познае,еми не знаел! ohmy.gif С цялото нахалство ме питат дали не искам да си доплатя за 16" и да си карам с тях.Тогава откачих и дойде някакъв друг,та установи,че са си 15",а на кашона е сгрешено.Но поне този позна 15" от 16".Е,питам,за какво са ги сложили тези приемчици,след като нищо не разбират,ама абсолютно нищо!Естествено,след случая и след като исках да купя зимни гуми от тях,приемчикът/един друг-рус и плешив/ каза,че не знаел към кой трябвало да се обърна и това не било негова работа! laugh.gif Да се смея ли,да плача ли ,се зачудих,извадих една от анкетите за обслужването,написах колко слабо и некомпетентно е обслужването и го пуснах в кутията.След 1 седмица ми звъняха на телефона,да ме питат какви са проблемите,кой е приемчика,за да вземат необх.мерки.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

bobi65
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Апр 2006 14:36
Местоположение: Sf
Получена  благодарност: 4 пъти

Мнение от bobi65 » 26 Май 2007 17:44

Привет и от мен колеги. За Новата Корола (АУРИС) не мога да каже нищо. Но за Старата мога. Взех си една 2006 средтата. Първо това което пишете ми е напълно непознато. Тоест след поръчката чакакх коло 30 дни вместо 40 по предварителнхи уговорки. Второ за отстъпката мога да кажа че беше около 1500 лв. На първо обслужване (15000км) ми отне 40 мин. Имах молки козметики по броните и с автокаското за 4 дни всичко бе готово. Дали аз не съм толкова претенциозен или имам добър късмет но до сега мога да ги похваля цялият отбор на ТМ Ауто-София.Надявам се и в бъдеще да е така а може и по-добре естествено. Иначе Автомобила е супер и следващият ми пак ще е Тойота. Ако не развалят качеството естествено.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mancho123 и 49 госта